Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Maszyny do robót ziemnych / Koparki

Opony do maszyn do robót ziemnych

Wybierając opony do maszyn do robót ziemnych takich jak koparki, ładowarki, koparkoładowarki i inne, kupujący powinien przede wszystkim wziąć pod uwagę typ nawierzchni, na jakiej jego maszyna będzie pracowała. Innego typu opony mogą być używane na płaskich, utwardzonych drogach, inne zaś na nierównym, błotnistym lub kamienistym terenie.

Typy opon do maszyn do robót ziemnych

Kupując opony do koparek lub innych maszyn do robót ziemnych kupujący spotkają się z dwoma głównymi typami opon: radialnymi i diagonalnymi. Obie mają swoje zalety i wady w zależności od tego, na jakiej nawierzchni maszyna będzie pracowała. Jedną z największych zalet opon diagonalnych jest to, że są one bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są one również cichsze. Warto jest wiec rozważyć zakup tych opon, jeśli nasza maszyna będzie pracowała na kamienistym lub skalistym podłożu, na którym opony bardziej podatne są na uszkodzenia. Opony radialne lepiej sprawdzają się w maszynach wielozadaniowych, takich jak koparkoładowarki. Zapewniają one lepszą przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach i są polecane do prac na utwardzonym gruncie.

Wybierając opony do maszyn budowlanych, należy także zwrócić uwagę na ich klasę. Są cztery główne klasy: L – do ładowarek, E – do maszyn do robót ziemnych, G – do równiarek, C – do walców. Za literą oznaczającą klasę opony występuje liczba, która odnosi się do płaskości bieżnika. Mniejsze liczby odnoszą się do bardziej agresywnych bieżników polecanych do prac w terenie. Jedną z największych firm, która produkuje opony do maszyn do robót ziemnych, i której opony znajdują się na wyposażeniu marek takich jak JCB czy Cukurova, jest marka BKT. Sprawdź ofertę jej opon w naszym sklepie opony-guru.pl.

Opony do pojazdów specjalnych renomowanych producentow

Opony przemysłowe do <br>pojazdów specjalnychTeraz znajdziesz u nas również szeroką gamę opon wielkogabarytowych począwszy od opon do wózków widłowych po opony do maszyn budowlanych oraz przyczep.

rabat logistyczny

Jeśli potrzebujesz większą ilość opon przemysłowych, do pojazdów specjalnych oraz ciągników (powyżej 10 sztuk), napisz na adres: rabat logistyczny

Solidny i  budzący zaufanie serwis:

  • Zamówienia on-line 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu
  • Dostawa w ciągu 4-7 dni roboczych
  • Rozległa sieć serwisów partnerskich
  • Wybór spośród 3 opcji płatności