Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia
Wyszukaj opony
szerokość
wysokość
średnica
Reifen Finden
Odczytać wartości na aktualnej oponie 

Marka opon:
Klasa:
Year of manufacture / type:
Series / Version:

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Opony zimowe na każdą kieszeń

Podczas mroźnych i śnieżnych zim niezbędnym elementem wyposażenia auta są odpowiednio dobrane opony zimowe. W wielu europejskich państwach zmiana opon na „zimówki” jest nawet nakazana przez prawo. Tylko w ten sposób kierowca może zapewnić sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo na drodze, nie martwiąc się niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Obecnie dostępnych jest na szczęście wiele rozwiązań, które na celu mają poprawić trakcję w warunkach zimowych. Producenci opon oferują całą gamę modeli, które idealnie sprawdzą się w czasie tych kilku zimnych miesięcy w roku.

Opony zimowe wykonywane są z odpowiedniego rodzaju gumy i mają specjalnie zaprojektowany wzór bieżnika tak, by pozostać elastyczne w niskich temperaturach (poniżej + 7°C) i zapewnić lepsze hamowanie i wydajność prowadzenia na śniegu i lodzie oraz na mokrych drogach w warunkach zimowych. W przeciwieństwie do opon letnich, opony zimowe nie twardnieją w niskich temperaturach. Oznacza to, że zapewniają one znacznie większą przyczepność na zimnej i oblodzonej nawierzchni, co zmniejsza ryzyko wypadku. Opony zimowe są jednak równie ciche i komfortowe jak opony letnie, a dzięki zastosowaniu nowych technologii przez wielu producentów są one również coraz bardziej trwałe.

Okresem, w którym zazwyczaj jeździ się na oponach zimowych są miesiące od października do kwietnia, o czym należy pamiętać, wcześniej planując zakup. Ceny opon zimowych są generalnie prawie takie same, jak tych standardowych, dlatego też decydując się na dwa komplety ogólny koszt nie wzrasta, ponieważ ze względu na zmianę (bez całorocznego eksploatowania) czas żywotności się wydłuża.

Szeroki wybór opon zimowych i nie tylko znaleźć możesz już dziś w bogatej ofercie sklepu internetowego opony-guru.pl. Wystarczy, że wybierzesz interesujący się rozmiar, następnie przejrzysz dostępne w nim modele, a potem dokonasz zamówienia. Twoje opony zostaną wtedy dostarczone pod podany adres.

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.