Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Diagonalne opony do przyczep

Diagonalne opony do przyczep: wytrzymałe na uszkodzenia

Poszukując opon do przyczep, kierowca spotka się z ich dwoma typami: radialnymi i diagonalnymi. Opony diagonalne to bardziej tradycyjne opony. To właśnie one pojawiły się na rynku pierwsze. Ich główną zaletą jest odporność na uszkodzenia mechaniczne. Opony diagonalne do przyczep to opony wytrzymałe. W oponach diagonalnych osnowa opony składa się z kilku warstw kordów, które są ułożone naprzemiennie. Kordy przebiegające ukośnie przez oponę dodatkowo wzmacniają konstrukcję. Są one ułożone pod kątem 30/40 stopni do linii centralnej opony diagonalnej. Ilość warstw zależy od nośności i ładowności, do jakiej opona została zaprojektowana. Jedną ze znaczących różnicą między oponą diagonalną a radialną jest to, że są one cichsze. Dzięki wielowarstwowej budowie osnowy są to opony o wiele bardziej wytrzymałe na uszkodzenia i dzięki temu radzą sobie o wiele lepiej na trudnym, nierównym terenie. Nie zalecane jest, przy użyciu opon radialnych, spuszczanie z nich ciśnienia, tak, aby zapobiec ugniataniu gleby. Ich konstrukcja sprawi, że zmniejszy się powierzchnia kontaktu opony z nawierzchnią i przez to opona szybciej się zużyje. Zaznaczyć należy także, że stosowanie opon diagonalnych może łączyć się z wyższym zużyciem paliwa.

Popularne opony diagonalne do przyczep

Jednym z popularnych modelów opon diagonalnych jest Sure Grip All Service od marki Goodyear. Dostępna jest ona w rozmiarach od 9,5–20 do 13,6–38. Inną często wybieraną oponą jest, także firmy Goodyear, All Weather Traction. Często wybierana jest też Kenda K399 Load Star 195/50 B10 98N 8PR TL. Sprawdź atrakcyjne ceny tych i innych opon diagonalnych na opony-guru.pl.

Opony do pojazdów specjalnych renomowanych producentow

Opony przemysłowe do <br>pojazdów specjalnychTeraz znajdziesz u nas również szeroką gamę opon wielkogabarytowych począwszy od opon do wózków widłowych po opony do maszyn budowlanych oraz przyczep.

rabat logistyczny

Jeśli potrzebujesz większą ilość opon przemysłowych, do pojazdów specjalnych oraz ciągników (powyżej 10 sztuk), napisz na adres: rabat logistyczny

Solidny i  budzący zaufanie serwis:

  • Zamówienia on-line 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu
  • Dostawa w ciągu 4-7 dni roboczych
  • Rozległa sieć serwisów partnerskich
  • Wybór spośród 3 opcji płatności