Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony motocyklowe: Motorower/skuter

Motorower/skuter też wymaga dobrze dobranych opon!

W ostatnich latach skutery stały się wyjątkowo popularnym środkiem lokomocji w miastach, szczególnie w cieplejszych miesiącach roku. Dzięki swoim małym rozmiarom zapewniają one łatwe przemieszczanie się w ruchu drogowym, a ich dodatkową zaletą jest możliwość zaparkowania tam, gdzie kierowca samochodu na pewno nie znalazłby dla siebie miejsca.

Pojazdy typu motorower/skuter wymagają specyficznego rodzaju opon, które dostosowane muszą być do ich wymagań – które na szczęście nie są zbyt wygórowane. Aby skuter nie ślizgał się na zakrętach, opony muszą zapewnić wystarczającą przyczepność. Również mokre drogi bywają ryzykowne dla tych małych pojazdów. Co więcej – im większy jest skuter, tym ważniejszy staje się komfort jazdy. Zdradliwa bywa też jazda na nowo założonych oponach – aby zapewnić optymalne osiągi, należy jechać ostrożnie przez pierwsze 100-200 km od momentu ich zamontowania. Podczas tego okresu startowego należy ponadto unikać nagłego przyspieszania lub hamowania i ostrych zakrętów.

Jeżeli Twój motorower/skuter wymaga już wymiany opon, koniecznie przejrzyj szeroką ofertę sklepu internetowego opony-guru.pl. Znajdziesz w niej modele pochodzące od wielu producentów i występujące w różnych rozmiarach. Po prostu wpisz podstawowe parametry, a system sam stworzy listę produktów, które sprawdzą się doskonale w Twoim skuterze. Po złożeniu zamówienia opony dostarczone zostaną bezpośrednio pod adres, który podałeś.