Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia
Wyszukaj opony
szerokość
wysokość
średnica
Reifen Finden
Odczytać wartości na aktualnej oponie 

Marka opon:
Klasa:
Year of manufacture / type:
Series / Version:

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Opony letnie wysokiej jakości

W różnorodnych warunkach pogodowych, z jakimi mamy do czynienia na przykład w Polsce, niesamowicie ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze w czasie wszystkich czterech pór roku. Opony są w końcu jedynym elementem auta, który ma ciągły kontakt z nawierzchnią. Z tego względu należy pamiętać o tym, że każda pogoda niesie za sobą inne wymagania w kwestii opon. Podczas cieplejszych miesięcy (temperatury powyżej 7°C) zaleca się opony letnie, które zagwarantują wysoki poziom przyczepności zarówno na mokrych, jak i na suchych drogach.

Opony letnie są dostosowane do większych prędkości. Oferują one zwiększoną szybkość reakcji i zdolność hamowania. Zapewniają również wysoką stabilność jazdy na zakrętach i optymalną wydajność w czasie wysokich letnich temperatur. Wzory bieżników opon letnich mają mniej rowków, dzięki czemu większa ich powierzchnia ma bezpośredni kontakt z drogą. Są one zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną przyczepność. Głębokość bieżnika może być płytsza, co pozwala na większą stabilność podczas mocnej jazdy. Również w mokrych warunkach jazdy sprawdzają się one idealnie, zapobiegając aquaplaningowi.

Opony letnie są tak naprawdę oponami odpowiednimi na trzy pory roku – wszystkie oprócz zimy. Przez to ich nazwa może dla niektórych kierowców wydawać się mylna. Dostosowane są w gruncie rzeczy do wszelkich warunków pogodowych poza mrozem i śniegiem. Dlatego też są one wręcz niezbędnym elementem wyposażenia aut, które wykorzystywane są w temperaturach dodatnich.

Na rynku motoryzacyjnym producenci prześcigają się obecnie w coraz to nowszych i lepszych modelach oferowanych przez nich opon letnich. Dostępne są one w wielu rozmiarach i cenach, odpowiadając jednocześnie na wymagania stawiane przez różne auta i ich kierowców. Na stronie sklepu internetowego opony-guru.pl znaleźć możesz szeroki wybór wysokiej jakości opon letnich, spośród których na pewno będziesz w stanie znaleźć idealne właśnie dla Twojego samochodu.

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.