Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Sprawdź status zamówienia
 
Wyszukaj opony
szerokość
wysokość
średnica
Reifen Finden

Marka opon:
Klasa:
Model:
Szczegółowa specyfikacja:

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Opony letnie wysokiej jakości

W różnorodnych warunkach pogodowych, z jakimi mamy do czynienia na przykład w Polsce, niesamowicie ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze w czasie wszystkich czterech pór roku. Opony są w końcu jedynym elementem auta, który ma ciągły kontakt z nawierzchnią. Z tego względu należy pamiętać o tym, że każda pogoda niesie za sobą inne wymagania w kwestii opon. Podczas cieplejszych miesięcy (temperatury powyżej 7°C) zaleca się opony letnie, które zagwarantują wysoki poziom przyczepności zarówno na mokrych, jak i na suchych drogach.

Opony letnie są dostosowane do większych prędkości. Oferują one zwiększoną szybkość reakcji i zdolność hamowania. Zapewniają również wysoką stabilność jazdy na zakrętach i optymalną wydajność w czasie wysokich letnich temperatur. Wzory bieżników opon letnich mają mniej rowków, dzięki czemu większa ich powierzchnia ma bezpośredni kontakt z drogą. Są one zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną przyczepność. Głębokość bieżnika może być płytsza, co pozwala na większą stabilność podczas mocnej jazdy. Również w mokrych warunkach jazdy sprawdzają się one idealnie, zapobiegając aquaplaningowi.

Opony letnie są tak naprawdę oponami odpowiednimi na trzy pory roku – wszystkie oprócz zimy. Przez to ich nazwa może dla niektórych kierowców wydawać się mylna. Dostosowane są w gruncie rzeczy do wszelkich warunków pogodowych poza mrozem i śniegiem. Dlatego też są one wręcz niezbędnym elementem wyposażenia aut, które wykorzystywane są w temperaturach dodatnich.

Na rynku motoryzacyjnym producenci prześcigają się obecnie w coraz to nowszych i lepszych modelach oferowanych przez nich opon letnich. Dostępne są one w wielu rozmiarach i cenach, odpowiadając jednocześnie na wymagania stawiane przez różne auta i ich kierowców. Na stronie sklepu internetowego opony-guru.pl znaleźć możesz szeroki wybór wysokiej jakości opon letnich, spośród których na pewno będziesz w stanie znaleźć idealne właśnie dla Twojego samochodu.

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.

Newsletter

Otrzymuj wiadomości i informacje o oponach, ofertach i konkursach

Metody płatności

© 2019 by opony-guru.pl
Oferta przez Delticom AG