Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Yokohama

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Firma Yokohama Rubber została założona w Tokio w 1917 roku. Wszystko zaczęło się od połączenia Yokohama Cable Manufacturning i BF Goodrich. Następnie, kiedy ekspansja japońskiej firmy na rynek amerykański była coraz większa, firma zaczęła występować już tylko pod nazwą  Yokohama. Szczególnie rozpoznawalne są opony letnie Yokohama, jak i zimowe. Jednymi z najbardziej znanych opon letnich są opony Yokohama A DRIVE.

Yokohama jest znana jako drugi co do wielkości producent opon w Japonii, natomiast na świecie zajęła siódme miejsce w rankingu największych producentów opon. Firma zatrudnia obecnie 16.000 pracowników i posiada szeroką gamę produktów: w ofercie firmy znajdziemy opony zimowe Yokohama, całoroczne oraz letnie, a ponadto opony do samochodów wyścigowych.

Poza sprzedażą opon przystosowanych do użytkowania na drogach, opon do aut typu SUV czy terenowych, Yokohama zajmuje się również wyposażeniem pojazdów wyścigowych w opony przystosowane specjalnie do jazdy po torach. Podczas sezonu 2012 firma zaopatrzyła w opony wyścigowe uczetników wyścigów ADAC GT Masters. Poza tym Yokohama współfinansuje American Le Mans Series w Stanach Zjednoczonych oraz Grand Prix‘ Formuły 3 w Makao w Chinach. Firma Yokohama jest obecna jako sponsor nie tylko w sportach motorowych, ale także w koszykówce. W ten sposób ten znany producent opon wspiera od kilku lat kluby Boston Celtics oraz San Antonio Spurs z ligi NBA.