Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Viking

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Producent opon zimowych i letnich Viking to norweski koncern z długoletnią tradycją, który swoją działalność rozpoczął w roku 1906. Nazwa firmy jest nieprzypadkowa - Wikingowie byli bowiem nie tylko wojownikami, ale i świetnymi rzemieślnikami, tak więc wybór jest jak najbardziej trafiony. Jednak nie od samego początku kierunek rozwoju firmy był taki oczywisty. Na początku Viking zajmował się produkcją obuwia gumowego i akcesoriów obuwniczych takich jak gumowe podeszwy czy obcasy. Dopiero na początku lat 30-tych firma zaczęła produkować opony. Najpierw ze względu na warunki panujące w Skandynawii były to jedynie opony zimowe i rowerowe oraz inne wyroby gumowe takie jak węże, płaszcze przeciwdeszczowe czy inne elementy techniczne. W latach 70-tych firma założyła także swoje przedstawicielstwo w Wielkiej Brytanii, które nosiło nazwę Viking Tyres. Już przed drugą wojną światową opony Viking były jednymi z najbardziej cenionych na naszym kontynencie, ale nie tylko. Ponad połowa produkcji marki trafiała bowiem na eksport również na inne kontynenty. W roku 1992 Viking stał się częścią grupy Continental.

Grupą docelową marki są właściciele samochodów małych, średnich oraz lekkich aut dostawczych, którzy szukają produktu wysokiej jakości za niską cenę. Dzisiaj znaleźć w ich ofercie można nie tylko bardzo dobre opony zimowe, ale również i letnie. Firma cały czas się rozwija, o czym może świadczyć chociażby fakt, że w pierwszej dekadzie dwudziestego wieku wypuściła na rynek ofertę ogumienia high performance.

Najbardziej popularnym modelem opon producenta jest PROTECH 500, który powstał w 1998 roku, a następnie w 2006 roku jego ulepszona wersja PROTECH II. Jest to typ ogumienia letniego, który sprawdza się zarówno na nawierzchni suchej jak i mokrej dzięki zastosowaniu połączenia dużej ilości krawędzi z wąskimi kanałami odprowadzającymi wodę z czoła bieżnika. Dodatkowo zastosowano tutaj nową mieszankę silikonową Silica, która występuje również w oponach zimowych SNOWTECH 2. W tym modelu producent zastosował również najnowocześniejszą technologię 'lamel CarverTech', czyli koncepcję zmiennej szerokości. Wszystko to plus unikalna rzeźba bieżnika powodują, że opony Viking nadają się do jazdy w najgorszych zimowych warunkach pogodowych, jakie nie raz można spotkać w naszym kraju. Opony Viking w Polsce już zdobyły uznanie pośród kierowców, którzy docenili je za jakość, za którą nie muszą przepłacać. Ogumienie jest dostępne w cenach o wiele niższych niż opony tej samej klasy czołowych producentów.