Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Uniroyal

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Historia firmy Uniroyal, firmy produkującej opony zimowe Uniroyal i letnie, rozpoczęła się w 1868 roku wraz z otwarciem sklepu z materiałami gumowymi. Właścicielem sklepu był Engelbert,oficer artylerii belgijskiej. Wkrótce potem przedsiębiorstwo rodzinne otworzyło swoją pierwszą fabrykę, w której w 1898 zostały wyprodukowane pierwsze opony. Rodzinna tradycja była kontynuowana przez syna Engleberta, Oscara, który otworzył pierwszy punkt sprzedaży detalicznej w Kolonii, a następnie kilka lat później rozpoczął nową produkcję w nowej fabryce w Aachen. Podczas drugiej wojny światowej fabryka została zniszczona przez przez aliantów, jednak zaraz po wojnie wszystko zostało odbudowane.

Po wojnie zakłady Engleberta zaczęły bardzo dynamicznie sie rozwijać, dzięki czemu powstały nowe firmy w Niemczech, produkujące opony. Zakład posiadał swoje fabryki również w Angli, Francji oraz Luksemburgu i Turcji. W 1958 firma rozpoczęła wspólpracę z amerykańską firmą US Rubber, dzięki której stali się trzecim największym producentem opon na świecie. Tak właśnie powstała marka Uniroyal-Englebert. Poza oponami letnimi (jak np. Uniroyal Rainsport 3) i zimowymi firma produkowała również węże strażackie, czepki pływackie oraz wiele innych artykułów gumowych.

W 1967 roku ostatecznie zdecydowano o zmianie nazwy na Uniroyal. Po dwóch latach firma wyprodukowała pierwszą deszczową oponę, która oznaczona była charakterystyczną parasolką. Parasolka ta jest  dziś symbolem marki Uniroyal. Znanymi oponami zapewniającymi krótką drogę hamowania i odpowiednie właściwości jezdne jest np. opona Uniroyal Rainexpert.