Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Roadstone

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Opony Roadstone produkowane są przez koreański koncern Nexen. Historia tej firmy rozpoczęła się jeszcze w 1942 roku, kiedy to w mieście Yangsan powstała firma Heung-Ah Tire początkowo zajmująca się głównie różną produkcją dla potrzeb japońskiej armii. W 1943 firma kontynuowała dotychczasową produkcję, ale już na rynek wewnętrzny. Następny krok milowy w historii firmy nastąpił w roku 1965 kiedy to, przy wsparciu amerykańskich technologii, zakład w mieście Yangsan rozpoczął produkcję pierwszych w Korei Południowej opon motocyklowych, a z czasem również ogumienia samochodowego. W roku 1968 firma zmienia nazwę na Woosung Tire. Już pod tą nazwa wyroby firmy zyskały coraz większą rozpoznawalność zarówno w kraju jak i na sąsiednich rynkach azjatyckich. W latach osiemdziesiątych rozbudowano i zmodernizowano zakład macierzysty, co zaowocowało pojawieniem się pierwszych opon radialnych własnego projektu i produkcji. Rozwój firmy dostrzegli giganci rynku i już 1987 roku podpisano umowę joint-venture z Michelin. W latach dziewięćdziesiątych rozpoczęto współpracę technologiczną z firmą Ohtsu Tire&Rubber z Japonii. W 1997 roku ze sprzedażą na poziomie 150 mln dolarów przedsiębiorstwo zajęło 41 miejsce w światowym rankingu producentów ogumienia. Jednak rok później, w wyniku kryzysu w koreańskiej gospodarce firma ogłosiła bankructwo. Rok później upadające przedsiębiorstwo wykupiła specjalnie powołana spółka pod nazwą Heung-Ah Corporation, która w 2000 roku zmieniła jego nazwę na Nexen Tire. Po modernizacji zakładu, już w 2005 roku sprzedaż osiągnęła 100 mln dolarów, a 3 lata później wzrosła czterokrotnie. Obecnie opony firmy Nexen sprzedawane są w ponad 120 krajach na całym świecie.

Opony Roadstone to marka z segmentu ekonomicznego, znana w Europie od 1998 roku i charakteryzująca się dobrymi osiągami i przystępną ceną. W zależności od oczekiwań kierowcó dostępne są zarówno opony letnie, zimowe i całoroczne. Opony Roadstone cechuje znakomita wytrzymałość i świetna przyczepność, co w połączeniu z bardzo dobrą stabilnością sprawia, że doskonale sprawują się przy każdej pogodzie. Opona Roadstone ROADIAN HT to opona letnia przeznaczona do samochodów z napędem 4x4. Dzięki tradycyjnemu symetrycznemu bieżnikowi gwarantuje dobre osiągi w każdych warunkach. Opona Roadstone CLASSE PREMIERE to całoroczna opona przeznaczona do małych i średnich samochodów osobowych. Jej kierunkowy bieżnik dobrze sobie radzi na mokrych nawierzchniach, zaś jego ułożone pod odpowiednim kątem bloczki gwarantują wysoką kierowalność. Natomiast godne uwagi opony letnie do aut osobowych to opony Roadstone n3000.