Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Riken

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Historia japońskiej firmy Riken sięga roku 1917, kiedy powstała fundacja o tej samej nazwie. Pod koniec lat pięćdziesiątych XX wieku pojawiły się pierwsze produkty późniejszej spółki Riken Rubber Industry. W 1979 roku rozpoczął się eksport opon. Pierwszym krajem docelowym były Stany Zjednoczone. Później opony Riken wkroczyły również na Stary Kontynent. Dzięki tym działaniom firma stała się jednym z głównych graczy w branży motoryzacyjnej. Na jakość opon Riken wpływa również fakt, że nad technologiami firmy pracują wybitni naukowcy - związani z firmą: Hideki Yukawa i Shinichiro Tomonoga otrzymali Nagrodę Nobla z fizyki.

Dziś opony Riken stanowią część portfolio grupy Michelin. Główne ich przeznaczenie to samochody osobowe z grupy małych, kompaktowych i średnich aut. Są idealne dla osób, które nie chcą nadszarpnąć budżetu, ale cieszyć się jednocześnie wysoką jakością ogumienia swojego samochodu. W ofercie grupy Riken znajdują się opony zarówno letnie jak i zimowe, głównie klasy ekonomicznej. Wśród najpopularniejszych modeli sezonu letniego wymienia się Riken Road Ready S i Maystorm charakteryzujące się bezpieczeństwem i przyczepnością w każdych warunkach drogowych i pogodowych. Sztandarowym ogumieniem sezonu zimowego są opony Riken Snowtime z charakterystycznymi rowkami ułatwiającymi odpowiednią przyczepność w trudnych zimowych warunkach oraz skuteczne odprowadzanie wody, śniegu i błota. Opony Riken są gwarancją wysokiego komfortu podróżowania w każdych warunkach.