Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Platin

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Początki firmy produkującej opony Platin sięgają lat 50 ubiegłego wieku. Wtedy to, na terenie Niemiec, w miejscowości Karlsruhe, zawiązała się rodzinna spółka handlująca oponami. Firma zaczynała od skromnego warsztatu i biura, stopniowo otwierając kolejne filie w sąsiednich miastach landu. Pod koniec lat 60, ta prężnie rozwijająca się firma rodziny Schutterle posiadała już pięć oddziałów na terenie Badenii-Wirtembergii. Zarząd firmy przywiązywał dużą wagę do więzów rodzinnych i tak, po dzień dzisiejszy, kierownictwo firmy jest w rękach krewnych założycieli. Przełom lat 70 i 80 to nadzwyczaj prężny etap rozwoju firmy Interpneu. W tym czasie rozpoczęto sprzedaż hurtową, a także dystrybucję zagranicznych opon wiodących na ówczesnych rynkach producentów. Pierwszy autorski projekt opon pojawił się w 1986 roku i były to właśnie opony Platin. Wkrótce firma otworzyła swoją hurtownię w Berlinie, debiutując także pojawieniem się felg aluminiowych marki Platin. Nieustanny rozwój spółki przyczynił się do szybkiej rozbudowy fabryki, powiększania magazynów, a także centrum logistyki. Na dzień dzisiejszy spółka rodziny Schutterle posiada ponad 130 serwisów w całej Europie i zatrudnia około 1200 pracowników.

Popularna opona tej marki to Platin RP 200 DIAMANT. Jest to opona letnia klasy ekonomicznej. Zastosowanie unikalnej silikonowej mieszanki gum sprawia, że jest odporna na ścieranie oraz nie traci swoich parametrów jezdnych w różnych zakresach temperatur. Unikalny system bieżnika, ze specjalnymi rowkami gwarantuje świetną przyczepność szczególnie na mokrej nawierzchni. Profil opony zapewnia redukcję poziomu generowanego hałasu oraz stabilną trakcję.

Opony Platin RP 400 SPORT są klasy ekonomicznej, przeznaczone do szybkiej, agresywnej jazdy. Unikalna rzeźba bieżnika zapewnia doskonałą sterowalność oraz stabilną trakcję. Specjalny system kanałów obwodowych szybko i skutecznie odprowadza wodę, co zapewnia dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni, nawet przy dużych prędkościach. Wersja ekonomicznej opony zimowej do samochodów osobowych to Platin Winter RP 30. Specjalna mieszanka gumy i silikonu sprawia, że opona zachowuje elastyczność nawet w bardzo niskich temperaturach. Sinusoidalna rzeźba lamelek bieżnika oraz rowki przekroju V zapewniają bardzo skuteczne odprowadzanie wody i błota pośniegowego, co zwiększa przyczepność na śliskiej, mokrej czy też oblodzonej nawierzchni.