Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Minerva

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Opony zimowe Minerva, oraz wsyztskie produkowane opony tej firmy swoją nazwę zawdzięczają marce sławnych, belgijskich samochodów z przełomu XIX i XX wieku. Stylowe, duże, sportowe auta stawały do konkurencji nawet z Rolls-Roycem. Ich sława była tak silna, że nazwę, Minerva, zaczął przejmować przemysł i kultura. Tak też było i z oponami. Powstała w 1973 roku, również w Belgii, z inicjatywy małżeństwa Josa Delcroix i Pauli Donkers, firma Deldo Autobanden N.V., zaadoptowała nazwę Minerva dla swojej prywatnej marki opon. Dzięki długiej, trwającej prawie dekadę, współpracy z niemieckim koncernem Continental, opony Minerva trafiły na rynki zachodniej Europy. Obecnie ich produkcja trwa w Chinach i Korei Południowej we współpracy z chińskim producentem South China Tire and Rubber Company.

Firma Deldo sprzedaje opony w blisko pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Roczny bilans dystrybucji sięga ok. 7 milionów sztuk ogumienia. Przedsiębiorstwo jest największą hurtownią opon. Reprezentuje 35 marek innych producentów, min Wanli, Roadstone, czy Rockstone. Opony Minerva są prywatną marką Deldo, razem z oponami Fortuna i Imperial. Minerva oferuje ogumienie do samochodów osobowych, SUV-ów i samochodów ciężarowych. Jej produkcja rozszerzyła się również na tereny Rosji. Sprzedaż Minervy sięga blisko miliona sztuk rocznie.

Minerva F109 zapewniają komfortową, letnią jazdę na powierzchniach suchych i mokrych. Dodanie krzemionki do mieszanki gumowej znacznie wydłużyło przebiegi i zminimalizowało opory otoczenia. Nacisk jest rozkładany równomiernie na całą oponę, co daje jednolite zużycie bieżnika. Specjalne rowki i nacięcia na barkach opony gwarantują cichą akustykę jazdy. Minerva F109 należy do bardzo bezpiecznych opon, gdyż klocki bieżnika pomagają zachować kontrolę nad pojazdem i stabilność prowadzenia. Zimowe opony Minerva Ice Plus S110 napewno posłużą nam przez kilka sezonów. Jest to ekonomiczny produkt, przygotowany z myślą o samochodach sportowo-użytkowych. Jest bezpieczny i cechuje się wysoką przyczepnością w każdych warunkach atmosferycznych. Konstrukcja bieżnika eliminuje zjawiska aquaplaningu, przez, co jazda staje się możliwa również w trakcie opadów deszczu i śniegu z deszczem. Materiały wykorzystane w produkcji dają wysoką żywotność i minimalizują opory otoczenia zapewniając tym samym obniżone zużycie paliwa, więc również niskie koszty eksploatacji samochodu. KOlejnym wartym polecenia produktem tej firmy są opony Minerva S110.