Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Meteor

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Firma Meteor ma swoją główną siedzibę w Holandii, skąd dilerzy rozwijają obszerną sieć dystrybucji w oparciu o regionalnych hurtowników, którzy są w stałym kontakcie z centrum logistycznym w Holandii. W hurtowniach regionalnych pracuje około 350 firm montażowych, dzięki czemu zwiększa się dostępność produktów. Meteor - Simply the Best - tak reklamuje się firma, która dba o komfort jazdy, uzasadniając, że zależy on od czterech małych urządzeń - czterech kół.

Firma oponiarska Meteor oferuje szeroką gamę opon - opony letnie i zimowe, do aut sportowych oraz typu cruiser oraz van. Należy zwrócić szczególną uwagę na oponę Meteor Sport HP. Jest to opona letnia do aut osobowych posiadających silniki dużej mocy. Opona ta zaliczana jest do segmentu High Performance. Kanały obwodowe na oponie gwarantują dokładne usuwanie wody, a także ochronę przed zjawiskiem aquaplaningu, a to z kolei ułatwia jazdę po mokrej nawierzchni. Opona posiada także szeroki bieżnik z asymetryczną konstrukcją, która gwarantuje dobrą przyczepność, zapewnia też dokładne sterowanie autem, nawet gdy przy dużych prędkościach. Opona dzięki dużej powierzchni, którą styka się z podłożem, wpływa m.in. na wydłużenie przebiegu. W oponie zastosowano doskonałe rozwiązanie obniżające poziom hałasu - są to specjalne nacięcia na barkach opony.

Opony Meteor to także doskonałe opony do samochodów dostawczych. Jest nią przykładowo opona Meteor VAN - letnia opona skierowana do użytkowników samochodów dostawczych i lekkich aut ciężarowych. Opona ta posiada trzy zygzakowate kanały obwodowe, dzięki którym ma zapewniony sprawdzający się w warunkach deszczowej i śnieżnej pogody drenaż wodny, który jednocześnie chroni przed aquaplaningiem. Dzięki płaskiemu profilowi opon, gwarantowane jest jednolite rozłożenie ciśnień, dzięki czemu bieżnik opony zużywa się bardziej równomiernie. W oponie wzmocniono także konstrukcję ściany bocznej, co ma za zadanie zabezpieczenie opony przed mechanicznym uszkodzeniem.