Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Mentor

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Opony Mentor produkowane są pod szyldem amerykańskiego koncernu Cooper Tire & Rubber Company. Firma powstała w roku 1914 i zdecydowanie można przyznać, że z roku na rok sukcesywnie się rozwijała. Początkowo działała na lokalnym rynku, by z czasem rozwinąć skrzydła najpierw na kolejne stany, a później pozostałe kontynenty. Od 1960 roku koncern z sukcesem działa na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 1999n roku Cooper posiadał pięćdziesiąt fabryk w dziewięciu krajach, rozwijając się dzięki korzystnym fuzjom i przejęciom. Działania firmy prowadzone są na czterech płaszczyznach, które zdaniem przedsiębiorstwa są kluczem do sukcesu. Są to: odpowiedzialność społeczna, ochrona środowiska, ludzie oraz produkty. Dzięki tak wytyczonym celom, użytkownicy opon tej firmy mają pewność, że kupują nie tylko dobry jakościowo produkt, ale dbają o środowisko oraz mają świadomość godnych warunków pracy w koncernie Cooper.

Firma produkuje opony letnie, zimowe i całoroczne do samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych. Jednym z najczęściej kupowanych modeli opony Mentaor jest model zimowy Mentor M200 przeznaczony do samochodów osobowych. Opona ta jest produkowana z innowacyjnej mieszanki gumowej, która zapewnia odpowiednie zachowanie ogumienia na ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach. Bieżnik chroni użytkowników dróg przed zjawiskiem aqua- i snowplaningu. Odpowiednie nacięcia i rowki opony Mentor gwarantują stabilność w czasie prowadzenia pojazdu, bezpieczeństwo i komfort jazdy. Szeroko rozstawione kanały obwodowe zapewniają idealne odprowadzanie wody i błota pośniegowego. Wzór bieżnika zapewnia równomierny styk opony z podłożem, co ma wpływ na równomierne ścieranie opony, a co za tym idzie oszczędności dla portfela użytkownika. Opony Menttor sprawdzają się w czasie miejskiej jazdy, ale nie zawodzą na dłuższych, wielokilometrowych odcinkach. Zapewniają bezpieczną jazdę nie tylko na prostych drogach, ale także w czasie pokonywania najostrzejszych zakrętów. Są przy tym ciche, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. Odpowiednia mieszanka gumowa zapewnia obniżenie spalania paliwa oraz redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Znanymi oponami tef firmy są również Mentor M400.