Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Maxxis

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

W roku 1967 na Tajwanie powstała firma Cheng Shin Rubber, która swoją działalność rozpoczęła od produkcji opon rowerowych. Nikt wtedy by nie pomyślał, że w bardzo krótkim czasie stanie się ona jednym z największych i zarazem docenianym producentów opon. Dzisiaj koncern działa pod nazwą Maxxis International i produkuje ogumienie do pojazdów wszelakiego rodzaju. Sami o sobie mówią, że ich celem jest stworzenie doskonałego produktu i taka obsługa klienta, żeby chciał być wierny marce do końca życia. Opony Maxxis można bowiem założyć zarówno w dziecięcym rowerku jak i pierwszym samochodzie czy motocyklu aż po samochód ciężarowy. Marka jest obecna na rynkach 170-ciu krajów na całym świecie i zatrudnia ponad 22 tysiące pracowników. W roku 2009 firma pobiła swój rekord i zarobiła 2 biliony dolarów amerykańskich, co świadczy o jej wielkości i popularności. Jej oddziały znaleźć można w takich krajach jak: Tajwan, Chiny, Tajlandia, Wietnam, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Japonia oraz Dubaj. Od wielu lat koncern wspiera sportowców i pomaga organizować zawody i rajdy wszelakich dziedzin sportowych, sponsoruje wiele kierowców i drużyn. Był głównym sponsorem Australian Open w latach 2011 oraz 2012, ma pod swoimi skrzydłami ma takie drużyny jak chociażby Yankees z Nowego Jorku.

Opony Maxxis są znane i cenione na całym świecie. Ich oferta to ogumienie rowerowe, do samochodów osobowych i dostawczych, motorów, do pojazdów przemysłowych, quadów czy przyczep. Można znaleźć dosłownie wszystko, ale nie znaczy to, że jakość oferowanych produktów jest niska. Wręcz przeciwnie - zaufały im już miliony użytkowników i nie zawiedli się.

Opony Maxxis do samochodów osobowych cieszą się dobrą opinią. Popularnym modelem jest Maxxis Premitra 5 - ogumienie letnie w klasie ekonomicznej. Specjalny kierunkowy wzór bieżnika ma służyć szybkiemu i skutecznemu odprowadzaniu wody, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Dodatkowo producent zastosował tutaj dwa stalowe przepasania, które zwiększają wytrzymałość opon, a co za tym idzie zmniejszają koszty eksploatacyjne użytkowania samochodu. Opony Maxxis, jak już wcześniej wspomnieliśmy, to także oferta do samochodów dostawczych. Przykładem może być model opon ziomowych MA W2. Ogumienie z dużą ilością lamelek zwiększających przyczepność zwłaszcza przy ośnieżonej nawierzchni, które wykonane jest ze specjalnej mieszanki gumy pozostającej elastyczną nawet przy bardzo niskich temperaturach.