Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Matador

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Pochodząca ze Słowacji firma Matador jest w jednym z producentów opon o najdłuższej historii w tym regionie Europy. W początkach działalności, z taśm jej fabryki w Bratysławie schodziły gumowe węże i pasy. Pierwsze opony przedsiębiorstwo Matador Bratislava zaczęło produkować w połowie lat dwudziestych ubiegłego wieku. Rynek okazał się bardzo chłonny, a opony Matador cieszyły się ogromną popularnością i dobrą opinią. Firma doskonale wykorzystała koniunkturę i fakt, że przez kilka lat była jedynym wytwórcą ogumienia na terenie Czechosłowacji. Opony marki Matador znajdowały się wówczas na wyposażeniu wszystkich samochodów produkowanych w kraju i zaspokajały dużą część zapotrzebowania czechosłowackiego rynku na opony. Tuż po wojnie, w związku ze zmianami ustrojowymi, przedsiębiorstwo znacjonalizowano- Matador stał się firmą państwową. Popyt na opony nadal był ogromny. W Puchovie wybudowano nową fabrykę. W zakładzie działającym pod nazwą "Gumarne 1. Maja" pierwsze opony zaczęto produkować już w 1950 roku. Równocześnie z produkcją ogumienia firma produkowała również dętki, pasy do przenośników taśmowych i nowoczesne taśmy transporterowe, stając się ważnym dostawcą asortymentu gumowego dla wielu gałęzi przemysłu. Poza bieżącą działalnością Matador inwestował w badania. W Puchovie powołano do życia centrum badawcze wspierające rozwój nowych technologii. Po obaleniu komunizmu firma została sprywatyzowana, i już jako spółka akcyjna w 1998 stała się członkiem koncernu Continental.

Obecnie opony Matador są eksportowane do ponad 80 krajów, a główny rynek zbytu znajduje się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, w krajach byłego Związku Radzieckiego oraz Stanach Zjednoczonych. Na eksport trafia niemal 90 procent wyrobów firmy. Matador należy do grupy najdynamiczniej rozwijających się słowackich przedsiębiorstw i cieszy się ugruntowaną pozycją jednego z największych na świecie producentów opon do samochodów- osobowych, dostawczych, terenowych i ciężarowych.

Wśród znanych modeli tej marki warto wymienić całoroczne opony Matador MP62 All Weather Evo do aut dostawczych i małych samochodów ciężarowych. Zapewniają wysoki komfort akustyczny i doskonale zachowują się na suchych i mokrych nawierzchniach. Optymalne właściwości jezdne opon Matador MPS320 uzyskano dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki gumowej oraz rzeźby bieżnika zapewniającej dobrą przyczepność na różnych typach dróg. Mieszanka pozwala zachować elastyczność w zróżnicowanych temperaturach. Ciekawymi propozycjami wykorzystującymi innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne są również opony zimowe Matador MP59 oraz opony letnie Matador MP44. Opony Matador MP59 są wyposażone w bieżnik o asymetrycznym wzorze i trójwymiarowe lamele, świetnie sprawdzające się zimą przy szybkiej jeździe.