Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Kormoran

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Opony Kormoran – dobre jest polskie

O popularności firmy Kormoran świadczą liczby, potwierdzające uznanie jakim cieszy się ten producent opon z Olsztyna. Od 2005 roku, czyli od momentu przejęcia go przez Michelin sprzedano już ponad 5 milionów opon tej marki. W całej Europie znajduje się 2400 punktów sprzedaży, a największe rynki to Polska, Rosja, Chorwacja, Bośnia, Macedonia, Węgry, Rumunia. Opony Kormoran znajdziemy także u dystrybutorów z Europy Zachodniej, a nawet Stanów Zjednoczonych.

Obecnie Kormoran specjalizuje się w trzech gamach – zakresach opon: Roads, On/Off i City. Gama Roads opracowana została do jazdy na długich i krótkich dystansach na wszystkich typach dróg asfaltowych, dzięki czemu jest uniwersalnym modelem, dobrym zwłaszcza na wyjazdy za miasto. Producent określa go jako niezawodny na każde warunki, bardzo wytrzymały na uszkodzenia i ścieranie oraz trwały, co pozwala na długotrwałe użytkowanie. Gama On/Off to opony specjalistyczne, przeznaczone do maszyn budowlanych oraz do samochodów które jeżdżą po placach budowy na nierównej, żwirowej powierzchni. Mają one zwiększoną wytrzymałość i odporność na naprężenia. Niezwykle popularną gamą jest City, która jak nazwa wskazuje, przeznaczona została do jazdy po mieście i znakomicie sprawdza się przy niższych prędkościach. Opony z tej serii cechują się obniżonym poziomem hałasu, zapewniając komfort akustyczny i pozostając jednocześnie wysoce odpornymi na uszkodzenia i zapewniającymi znakomite właściwości na drodze. Każdy z tych trzech typów dostępnych jest w wersjach zimowej i letniej.

Warto dodać także, że opony zimowe Kormoran z niezwykle udanej serii Snowpro posiadają wszystkie niezbędne atesty oraz oznaczenia „S+M” i „3PMSF”, pozwalające jeździć na śniegu. Są one także zgodne z europejskimi dyrektywami środowiskowymi i posiadają certyfikaty ISO 14001 (norma zarządzania środowiskowego) i ISO/TS 16949 (norma zarządzania jakością). Dzięki temu osiągnięto również regularne formy zużycia, zapewniające lepszy rozkład nacisku na powierzchni kontaktu z jezdnią, co polepsza trwałość opony, zapewnia jej równomierne zużycie i prowadzi do możliwości dłuższej jazdy, bez konieczności wymiany. Podkreśla to dbałość firmy o środowisko i sprawia, że polskie opony Kormoran stają się bardzo atrakcyjnym wyborem dla wszystkich kierowców dla których ważna jest ekologia użytkowania.

W sklepie internetowym opony-guru.pl znajdziesz zarówno opony letnie, jak i opony zimowe Kormoran. Jeśli szukasz dobrego, polskiego produktu, wspartego innowacyjnością i technologią francuskiego Michelin, sprawdź opony Kormoran. Wybierz nasze opony na polskie drogi i przekonaj się o wysokiej jakości producenta z Olsztyna.