Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Kleber

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Historia znanych opon zimowych Kleber zaczyna się od generała Jean-Baptiste Klebera, który użyczył swojego nazwiska nie tylko Avenue Kleber w Paryżu, przy której mieściła się od 1945 roku siedziba Pneumatiques, Caoutchouc Manufacture et Plastique Kleber-Colombes, ale i samej spółce, zajmującej się od 1911 produkcją opon oraz bogatego asortymentu wyrobów gumowych. Pierwszy zakład produkcyjny wybudowano w miasteczku Colombes. Należał do amerykańskiej firmy BFGoodrich. W 1935 roku fabryka zwróciła uwagę branży oponami do samochodów Chambord i Versailles oraz pierwszymi oponami przeznaczonymi do jazdy terenowej. Produkty zasłynęły z eleganckiego designu i nietypowej reklamy. Na afiszach towarzyszyły im charty i owczarki alzackie. Do pomysłu wykorzystania psów w promocji swoich produktów firma wróciła na początku lat siedemdziesiątych, wypuszczając na rynek opony Kleber reklamowane przez rasowego boksera. Opony "BOXER" były pierwszymi wyprodukowanymi pod nową, obowiązującą do dnia dzisiejszego nazwą spółki - Kleber. Równie znane były pierwsze na świecie opony bezdętkowe, stanowiące rewolucyjne rozwiązanie problemu zbyt łatwego przebijania opon, gdyż nie ulegały one uszkodzeniu nawet na gwoździach.

Sztandarowymi produktami pozostają wyprodukowane kilka lat temu opony Kleber w wersji PROTECTIS, wyjątkowo odporne na skutki przebicia oraz opony z serii Kleber Dynaxer HP3, słynące z doskonałej przyczepności do nawierzchni podczas deszczu. Kolejne generacje tej serii do dziś cieszą się zasłużoną popularnością. Firma znana jest z elegancji swoich produktów. Równie cenione w branży jest charakterystyczne dla Klebera podejście wdrażania innowacji. Kleber w swojej historii nie raz rewolucjonizował branżę oponiarską, a jego wynalazki wprowadzały motoryzację na zupełnie nowe drogi. Obecnie Kleber jest związany z koncernem Michelin. Jest cenionym partnerem wielu znanych producentów samochodów, między innymi Renault. Produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, a opony zimowe, np. Kleber Krisalp HP 3, jak i letnie oraz wielosezonowe znane są na całym świecie. Kleber wyróżnia się także troską o użytkowników swoich produktów. 

Opony Kleber są gwarancją bezpieczeństwa i niezawodności. Do dziś kolejne generacje serii Dynaxer HP2 o kierunkowej strukturze bieżnika cieszą się zasłużoną popularnością. Równie duże zainteresowanie kierowców i specjalistów z branży budzą wielosezonowe opony Kleber Quadraxer 2, które zapewniają niezwykłą precyzję prowadzenia i komfort jazdy. Szczególnie ceniona jest bardzo dobra trakcja na zaśnieżonych nawierzchniach oraz skuteczne hamowanie na powierzchniach suchych i mokrych.