Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Kelly

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Kelly Tires powstała ponad 100 lat temu. Edwin S. Kelly zdecydował się w 1894 roku na zarejestrowanie swojej firmy z zamiarem usprawnienia podróży powozem, ponieważ były one niewygodne i powolne. Początkowo nazwa firmy brzmiała The Rubber Tire Wheel Company. Z pomocą przyszedł Edwinowi Artur W. Grant, który opracował model gumowej opony i specjalnego koła do powozu. Ten pomysł przedstawili firmie B.F. Goodrich Company gdzie odbyły się pierwsze testy i testowa produkcja opon. Grant i Kelly zostali wspólnikami. Na rozruch firmy zaciągnęli jednak spore pożyczki, co zmusiło ich do sprzedaży firmy w roku 1899 roku. Grant zdecydował się odejść, a Kelly został wiceprezesem w firmie, która od tej pory nosiła nazwę Consolidated Rubber Tire Company. Wraz z pojawieniem się pierwszych samochodów oraz rozpoczęciem pierwszej wojny światowej dla marki pojawił się nowy rynek zbytu. Lata 20-te przyniosły kolejną zmianę nazwy na Kelly-Springfield Tire Company. Dzięki szybkiemu rozwojowi w 1921 roku firma posiadała już najnowocześniejszą fabrykę. Od Wielkiego Kryzysu, który dotknął USA pod koniec lat 20-tych uchronił koncern nowy prezes - Edmund S. Burke, który przeprowadził restrukturyzację firmy oraz w 1935 roku doprowadził do sprzedaży marki gigantowi rynku, firmie Goodyear Tire & Rubber Company.

Przez ponad 100 lat swojej obecności na rynku opony Kelly zdobyły zaufanie kierowców na całym świecie. Od kultowego modelu Vogue poprzez najbardziej cenione w chwili obecnej opony letnie Kelly ST aż do ich wersji zimowej. Przeznaczone są dla kierowców, którzy szukają niezawodności w każdych warunkach za możliwie jak najniższą cenę.

Opony Kelly Winter HP są doskonałe zarówno na mokrej nawierzchni jak i na lodzie czy śniegu. Rowki bieżnika uformowane są w taki sposób, aby jak najskuteczniej odprowadzać wodę na boki, dzięki czemu nie tracą przyczepności w trudnych warunkach. Dodatkowo przyczepność zwiększa także specjalna mieszanka gumy, która w niskich temperaturach wcale nie traci na elastyczności. W letniej wersji opon ST bieżnik ukształtowany jest bardzo podobnie by zapobiec poślizgom na mokrej nawierzchni, a dodatkowo żebro centralne jest na tyle szerokie, że przyjemnością jest prowadzenie samochodu także po nawierzchni suchej. Dzięki odpowiednio rozłożonym blokom bieżnika opony Kelly są bardzo ciche. Warto wziąć pod uwagę także fakt, że ogumienie to jest produkowane w polskiej fabryce.