Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Kama

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Firma Kama została założona w 1999 roku w Rosji. Początkowo działała tylko na obszernym, ale ciągle lokalnym rynku. Jej ekspansja rozpoczęła się kilka lat później na pozostałe europejskie kraje i inne kontynenty. Dziś opony Kama dostępne są w ponad siedemdziesięciu punktach sprzedaży a także w ramach sprzedaży agencyjnej. Sama firma jest nazywana liderem rosyjskiej branży oponiarskiej, czego dowodem są liczne nagrody, certyfikaty i wyróżnienia. Celem przedsiębiorstwa na kolejne lata jest dalszy rozwój i wprowadzanie kolejnych innowacji oraz technologicznych nowinek. Opony Kama produkowane są do samochodów osobowych, ciężarówek, pojazdów użytkowych oraz maszyn budowlanych. Firma odnosi również sukcesy w branży motoryzacyjnej i sportowej, sprawdzając swoje ogumienie w trakcie wyścigów rajdowych. Opony dostępne są na sezon letni, zimowy i w wersji całorocznej. Produkcja opon odbywa się przy zastosowaniu najnowszych technologii, opatentowanych przez niemieckie firmy. 

Mieszanka gumowa, z której powstają opony KAMA, ma w swoim składzie krzemionkę, która wpływa na powolne i równomierne ścieranie opon, gwarantujące przedłużenie ich żywotności. Mieszanka ta pozwala również na odpowiednie zachowanie opony w niskich i wysokich temperaturach. Ogumienie tego rodzaju nie odkształca się i nie zmienia swojej wielkości. Doskonale zachowuje się także na rozgrzanych nawierzchniach. Opony Kama sprawdzają się na każdego rodzaju drogach, nie powodują poślizgów na ośnieżonych czy oblodzonych nawierzchniach, skracają też maksymalnie drogę hamowania. Budowa bieżnika opony tego rodzaju, odpowiedni układ kanałów, rowków i nacięć, zapewnia doskonałe odprowadzanie wody i błota pośniegowego. Ogumienie Kama znane jest także z ekologicznych zastosowań: opony wpływają na zmniejszenie zużycia paliwa oraz zminimalizowanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Wśród popularnych modeli tej firmy, są opony z przeznaczeniem do samochodów ciężarowych. Są one doskonale przystosowane do jazdy z dużymi obciążeniami, zapewniając stabilność i komfort prowadzenia. Nie zawodzą podczas jazdy w mieście i na wielokilometrowych odcinkach. Zimą, sprawdzają się na oblodzonych i ośnieżonych pagórkach, nie powodując ślizgania się pojazdu czy ześlizgiwania w trakcie podjazdu pod górę.