Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Infinity

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Opony zimowe Infinty od dawna zyskują swoich zwolenników. Historia firmy rozpoczęła się w 2005 roku, lecz tak naprawdę należy cofnąć się do roku 1976. Wtedy to, w Dubaju, powstała spółka Al Dobowi Company zajmująca się początkowo dystrybucją części samochodowych. Na fali sukcesu asortyment firmy dość szybko rozszerzono o wiele różnych artykułów, w tym również o opony. Wkrótce też powstała pierwsza fabryka Al Dobowi i firma rozpoczyna sprzedaż, między innymi opon własnej produkcji. Jako jeden z głównych producentów i dystrybutorów opon na terenie Bliskiego Wschodu, spółka ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczęła współpracę z potentatami branży motoryzacyjnej, takimi jak Pirelli, Hankook, czy Semperit.

Pomysł własnej marki ogumienia dobrej jakości za rozsądną cenę pochodzi od prezesa Al Dobowi Group Singha Kandhariego. W pierwszych latach XXI wieku spółka zakupiła technologie od amerykańskich i europejskich producentów, oraz nawiązała rozmowy z chińskim producentem Shangdong Linglong Rubber Company, gdzie od samego początku odbywa się produkcja opon Infinity. Wreszcie w roku 2005 marka opony Infinity oficjalnie się narodziła. Już w 2007 roku na rynek wyszły pierwsze modele opon radialnych do samochodów osobowych i terenowych. W 2010 roku firma podpisała kontrakt na dostawy z wojskiem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nie poprzestano tylko na oponach używanych do aut osobowych. Z czasem oferta została rozszerzona również o specjalistyczne opony używane w przemyśle górniczym. Al Dobowi Group aktywnie zaczyna uczestniczyć też w sportach motorowych. Jednym, z pierwszych sukcesów było zwycięstwo sponsorowanych przez nią załogi w Rajdowych Mistrzostwach Irlandii. Obecnie opony Infinity są dostępne w ponad 30 krajach na 4 kontynentach.

Wśród asortymentu oferowanego wyróżnią się szczególnie Infinity INF 049 oraz nowy produkt, opona zimowa Infinity INF 059 przeznaczona do samochodów wyposażonych w opony SUV. Specjalna mieszanka gumowa i asymetryczny bieżnik zapewniają świetne parametry jezdne, krótką drogę hamowania i odporność na zużycie. Inną wartą uwagi oponą jest Infinity INF 050, wyjątkowo odporna na aquaplaning dzięki innowacyjnemu systemowi odprowadzania wody. Dzięki tym atutom, jak również wysokim osiągom i długiej żywotności, opona ta polecana jest zarówno do jazdy po mieście, jak i po bezdrożach.