Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Goodyear

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Firma znanych na całym świecie opon zimowych, letnich i całorocznych Goodyear została założona w 1898 roku przez Franka Seiberling w Ohio. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska odkrywcy procesu wulkanizacji Charlesa Goodyear. Frank Seiberling na logo swojej firmy wybrał uskrzydloną stopę, symbolizującą posłańca dobrych wiadomości, które funkcjonuje do dziś.

Firma, specjalizująca się początkowo jedynie w produkcji gumy, stopniowo zaczęła rozszerzać asortyment produktów, najpierw na opony rowerowe, a następnie opony samochodowe. Ze względu na szybki rozwój nastąpiła ekspansja firmy na wiele krajów świata. W 1930 roku Goodyear został uznany za największą potęgę oponiarską na świecie, specjalizującą się w produkcji opon letnich, zimowych i całorocznych, np. Goodyear Vector 4Seasons. Stałe innowacje pomogły firmie Goodyear utrzymać wysoki poziom na tle innych producentów. W 1977 roku firma opracowała pierwsze opony radialne na każdą pogodę, a dziesięć lat później - wysokowydajne opony przeznaczone dla prędkości ponad 240 kilometrów na godzinę. Ponadto Goodyear jest znany z technologii Extended Mobility (ETM), dzięki której uszkodzone opony mogą pokonywać dłuższy dystans. W 1999 roku Goodyear nawiązało porozumienie o współpracy z Sumitomo Rubber Industries, dzięki któremu otrzymało prawa do marki Dunlop.

Obecnie trzeci największy producent opon na świecie  zatrudnia około 70.000 pracowników w 90 zakładach produkcyjnych. W swoim asortymencie Goodyear posiada  wszystkie standardowe opony, ale także opony dostawcze i do ciężarówek. Goodyear to przede wszystkim opony zimowe i całoroczne, ale również opony letnie jak np. Goodyear OptiGrip.