Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Gislaved

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Opony Gislaved – szwedzkie do szpiku kości

Gislaved to najstarszy szwedzki producent opon, założony w 1893 roku przez braci Gislow, który w 1905 roku wyprodukował pierwszą szwedzką oponę przeznaczoną do sprzedaży. Hasłem firmy jest „Opony szwedzkie do szpiku kości” – oznacza to, innowacyjność i solidność firm ze Szwecji, takich jak Saab i Volvo, albo wytrzymałość szwedzkiej stali również znajduje odzwierciedlenie w oponach Gislaved. Opony tej marki są uznawane za jedne z najlepszych na świecie w segmencie zimowym i kierowcy cenią je za solidność, design oraz pewność jazdy, nawet w bardzo trudnych warunkach. Obecnie właścicielem marki Gislaved jest niemiecki Continental, jednak zachowuje ona swój niepowtarzalny charakter i nordyckie minimalistyczne wzornictwo z którego znana jest Szwecja.

Opony letnie produkowane są w seriach Urban, Ultra i Com. Urban to najpopularniejszy wariant, stosowany w autach osobowych. Zapewnia zrównoważone parametry i ulepszoną stabilność prowadzenia. Opony Gislaved Ultra są przeznaczone do aut większych i do szybszej jazdy, oferując kierowcy wysoką wytrzymałość i możliwość jazdy nawet 300km/h, w zależności od modelu. Opony Com przeznaczone są do vanów i małych aut dostawczych. W klasie zimowej Gislaved proponuje klientom opony Eurofrost, przeznaczone na europejskie zimy, o zwiększonej ochronie przed wpadnięciem w poślizg oraz Nordfrost, jeszcze mocniej trzymające się jezdni, umożliwiające jazdę po nawierzchni całkowicie oblodzonej, tzw. „czarnym lodzie”. Spraw sobie szwedzką jakość i kup teraz opony Gislaved w sklepie opony-guru.pl.