Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Fulda

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Przedsiębiorstwo Fulda zostało założone w Niemczech 1900 roku przez Gusta Beckera i Moritza Hasenclevera. Jego nazwa pochodzi od nazwy miasta, w którym zostało ono założone oraz od nazwy rzeki, która przepływa przez to miasto. Swoją działalność firma ta rozpoczęła od produkowania opon rowerowych. Po około 20 latach zaczęła zajmować się również produkcją opon do aut ciężarowych i osobowych (wprowadziła między innymi opony z białym bokiem, które były cechą charakterystyczną luksusowych aut). Przez cały okres swojej działalności firma Fulda rozwijała swoje produkty i wprowadzała coraz więcej nowych wyrobów na rynek. Czyni to z powodzeniem do dnia dzisiejszego.

Producent oferuje wysokiej jakości opony Fulda przeznaczone do jazdy letniej i zimowej. Ogumienie przeznaczone jest do samochodów osobowych, ciężarowych, pojazdów terenowych, a także rolniczych. Jest to jedna z czołowych firm zapewniających ogumienie. Jej udział na rynku niemieckim wynosi 10%, co jest świetnym wynikiem na tym najbardziej wymagającym rynku świata. Opony tej firmy produkowane są w 13 fabrykach rozsianych po całej Europie. Personel składający się z 1800 pracowników jest w stanie dostarczyć 7 milionów opon dla swoich klientów. Opony Fulda zyskały uznanie niezależnych instytutów badawczych i zostały uznane za jedne z najlepszych produktów oferowanych za rozsądną cenę. Nowoczesna produkcja jest przyjazna dla środowiska, czego dowodem jest zgodność ze standardem ISO 14001.

Jednymi z ciekawszych modeli opon oferowanych przez tego producenta są opony Fulda EcoControl. Budowa tej opony letniej umożliwia dobre prowadzenie pojazdu również na mokrym podłożu. Wysoka odporność na zużycie sprawia, że na jednym komplecie można przejechać bardzo wiele kilometrów. Zaletą jest skrócona droga hamowania pojazdu na suchej i mokrej drodze oraz mniejsze zużycie paliwa dzięki zmniejszonemu oporowi toczenia. Kolejnymi ciekawymi wyrobami są opony Fulda Kristall Montero, Kristall Control HP, jak i Kristall Montero 3. Są one przeznaczone do jazdy w ekstremalnie trudnych warunkach zimowych. Zapewniają one bardzo dobrą przyczepność podczas jazdy po śniegu lub na mokrej nawierzchni. Opony te posiadają bardzo dobry stosunek ceny do jakości.