Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Fortuna

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Kierowcy znają markę Fortuna i bardzo ją sobie cenią. Przyjrzyjmy się teraz historii powstania tych znanych na całym świecie opon. Wszystko zaczęło się w 1973 roku, kiedy to belgijskie małżeństwo Josa Delcroix i Pauli Donkers, powołali do życia firmę Delo. Rodzimy interes okazał się strzałem w dziesiątkę. Szybko rozprzestrzenił swoją działalność na niemal wszystkie kraje Europy, chociaż początkowo firma zajmowała się tylko sprzedażą opon innych producentów. Przełomowe okazało się złączenie sił Delo z chińską firmą, Wanli. To w jej fabrykach powstają opony Fortuna, które po raz pierwszy światło dzienne ujrzały w 2005 roku.

Firma Delo jest znana w około pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Współpracuje z renomowanymi producentami opon, np. z Continental, Michelin, Dunlop, Pirelli, czy Goodyear. Ma wyłączność na reprezentowanie bliźniaczej Fortunie marki Wanli, ale też Rockstone i Roadstone. Wybitny okazał się dla producenta Fortuny rok 2009, gdyż udało się przekroczyć 3 miliony sprzedanych sztuk opon. Niebywały wprost okazuje się rozwój jej prywatnej marki - Fortuny. Oferuje opony zimowe i letnie w prawie 150 rozmiarach. Korzystają z niej właściciele samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Znana jest na wszystkich kontynentach, również w Polsce święci swoje triumfy.

Zima staje się bezpieczniejsza, jeśli kierowcy będą posiadali opony Fortuna Winter 601. Są one dostępne są dla samochodów osobowych i VANów. Nowoczesna rzeźba bieżnika zapewnia odpowiednią sprawność jazdy nawet w grubych warstwach śniegu. Otwory na kolce są w stanie zapewnić poruszanie się w bardzo trudnych warunkach. Zimowe opony Fortuna dzięki właściwej konstrukcji bloków dają radość cichej i wygodnej jazdy. Latem świetnie służy kierowcom Fortuna F1000. Umieszczony w bieżniku pas z nacięciem dłużnym poprawia kierowalność w różnych warunkach jazdy. Z Fortuną 1000 nie straszne są deszcze i mokre nawierzchnie drogi, szerokie kanały po obu stronach opony świetnie radzą sobie z drenażem wody. Łukowate rowki na barkach i bocznych żebrach opony dają cichą akustykę jazdy i zwiększają przyczepność.