Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Firestone

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Amerykański koncern został założony w 1900 roku przez Samuela Harvey Firestone w Ohio. Firma bardzo szybko stała się jednym z największych producentów opon w Ameryce Północnej, a od 1906 roku głównym dostawcą sprzętu dla Ford Motor Company. Ze względu na utrzymujące się trudności finansowe w latach 1980 firma została przejęta w 1988 roku przez Bridgestone Corporation. Od tego czasu działa jako amerykańska filia Bridgestone pod nazwą Bridgestone Firestone, LLC.

Szeroki asortyment produktów marki Firestone obejmuje opony letnie, zimowe (jak np. Firestone Winterhawk 3) i całoroczne opony, zarówno do samochodów osobowych, jak i ciężarowych, pojazdów rolniczych i samochodów dostawczych. Natomiast letnim produktem firmy Firestone, przeznaczonym do małych aut jest Firestone TZ 300, który zachowuje odpowiednią przyczepność również na mokrych nawierzchniach.