Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Federal

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie


Historia producenta znanych opon letnich Federal jest bardzo długa. Swoimi początkami sięga 1955 roku, kiedy to na Tajwanie, swoją firmę, pod nazwą Tayfeng Rubber Industries, założył Chung-li. Były to przełomowe czasy, gdyż kończyła się wojna Republiki Chińskiej z Chińską Republiką Ludową. Najpierw firma produkowała pasy transmisyjne, węże i inne produkty z gumy. Kiedy zajęła się wyrobem opon szybko rozwinęła swój biznes oferując opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli i maszyn rolniczych. W 1987 roku zmieniła się nazwa przedsiębiorstw na Federal Corporation, w tedy też powstały opony Federal, przyjęła je Azja, Europa i Australia i Ameryka.

Często wybierane są letnie opony Federal SS 595, klasyfikowane jako produkt Ultra High Perfomence, czyli przeznaczony na tory wyścigowe. Jednak opony spełniają wszystkie warunki do jazdy samochodami osobowymi. Rzadko spotykany wzór klocków na barkach zapewnia kontrolowane i przewidywalne prowadzenie auta w różnych warunkach atmosferycznych. Wykonanie Federal SS 595 w technologii MPO - Magnified Performance Optimization, pozwala jej zachować wszystkie właściwości przez cały czas użytkowania. Na pewno wystarczy nam na kilka sezonów. Agresywny, kierunkowy bieżnik zapewnia przyczepność przy dużych prędkościach i równomierne przyleganie do podłoża. Niesie to ze sobą bezpieczeństwo i stabilność prowadzenia.

Federal Couragia XUV to jedna z najnowocześniejszych opon na rynku, zapewnia maksimum kontroli nad samochodem nawet przy bardzo dużych prędkościach. Technologia D.P.E.T. umożliwia jakościową jazdę na szosie i poza nią. Nowatorski typ nacięć zwiększa przyczepność opony i zmniejsza hałas.