Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Dayton

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Opony Dayton – niezawodna i komfortowa jazda

Dayton jest amerykańskim producentem opon o niezwykle długiej tradycji, powstałym w 1905 roku. Produkuje on opony dla aut osobowych, vanów i SUVów, a także lżejszych ciężarówek. Obecnie właścicielem marki jest japoński koncern Bridgestone który dostarcza zaplecze technologiczne i kontrolę jakości. Obecnie Bridgestone opracował nową linię opony Dayton, która stała się najważniejszym segmentem budżetowym koncernu i jest produkowana między innymi w fabryce w Poznaniu – są to więc bardzo dobre opony wytwarzane także w Polsce. Opony były reklamowane pod hasłem „Dla mężczyzny, który chce zapomnieć o problemach z oponami” i odzwierciedla to filozofię projektów tej marki, w której najważniejsza jest niezawodność, wysoka jakość i bardzo dobre parametry użytkowe, pozwalające kierowcy skoncentrować się na prowadzeniu auta i czuć przyjemność bezproblemowej jazdy.

Opony Dayton produkowane są w trzech seriach: Touring, D i DW, odpowiadające różnym warunkom i stylom jazdy. Opony z serii Touring zostały przetestowane w najtrudniejszych warunkach i opracowane aby sprostać wymaganiom kierowców aut osobowych na długich trasach. Są określane jako bezpieczne, o zbalansowanych parametrach i trudno ścierające się, dzięki czemu posłużą długo i pozwolą na ekonomiczną jazdę bez konieczności częstej wymiany. Charakteryzują się także dobrą przyczepnością na mokrych trasach i skróconą drogą hamowania. Ich wzmocniony korpus pozwala na zmniejszenie deformacji i minimalizuje możliwość pęknięcia. Opony z serii D są oponami letnimi, które pozwolą ci uzyskać pełnię potencjału twojego auta. Dzięki niskim oporom toczenia uzyskano w nich znakomite przyspieszenie i krótką drogę hamowania, bardzo dobrą reakcję na skręcanie i zmiany pasów ruchu oraz lepsze rozpraszanie wody spod kół. Opony należące do serii DW są z kolei oponami zimowymi o zaawansowanej konstrukcji bloków bieżnika, stabilizujących samochód na śniegu i lodzie. Starannie zaprojektowane lamele sprawiają, że efektywnie usuwane jest spod kół błoto pośniegowe i śnieg, a auto osiąga jeszcze większą przyczepność, nawet przy intensywnych opadach śniegu i niskich temperaturach. Ulepszona sztywność bloków zapewnia im jeszcze lepszą wytrzymałość na zużycie.

Kup ekonomiczne i markowe opony Dayton już teraz. Te niedrogie i znakomite opony na lato i zimę cechują się dużą wytrzymałością i bezpieczeństwem jazdy – parametrami najważniejszymi dla każdego kierowcy. Dobre opony nie muszą być drogie. Zamów je już teraz z bezpłatną dostawą w sklepie internetowym opony-guru.pl.