Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Bridgestone

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Historia firmy Bridgestone sięga roku 1931 roku. Założona została przez Ishibashi Shojiro, z pochodzenia Japończyka, jest obecnie największym producentem opon na świecie. Nazwa firmy pochodzi z dosłownego tłumaczenia imienia założyciela na język angielski „stone bridge”, co oznacza kamienny most. Początkowo Bridgestone zajmowało się produkcją opon motocyklowych, a także rowerów i motorów. W 1970 zrezygnowano z produkcji rowerów i motorów na korzyść masowej produkcji opon, w dzisiejszych czasach opony zimowe Bridgestone są jednymi z najczęsciej poszukiwanych produktów przez kierowców w Polsce. Już dziesięć lat później Bridgestone stał się światową marką o największej ilości sprzedawanych produktów. Koncern zdecydował się na przejęcie innego producenta opon – Firestone.

Bridgestone uznany jest za wiodącego wytwórcę opon, nie tylko do samochodów osobowych, ale także dostawczych i do motorów,  a jego produkty wykorzystywane są jako oryginalne wyposażenie przez producentów znanych marek.  Opony Bridgestone produkowane są w fabrykach na całym świecie, a za ich jakość odpowiedzialnych jest 137.000 pracowników. Produktami cieszącymi się największą popularnocią są opony letnie,  jak np. Bridgestone Turanza ER 300,  Turanza T001
oraz Potenza S001.