Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Barum

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Czeska firma Barum powstała w 1945 roku przez połączenie trzech koncernów – Bat, Ruben oraz Mitas. Nazwa została utworzona z pierwszych liter każdego koncernu, tworząc nazwę Barum. Bat rozpoczął produkcję opon do samochodów ciężarowych już w 1934 roku, początkowo na własne potrzeby. Stopniowo zaczęto produkować na większą skalę i zaopatrywać inne firmy. Jeszcze nieznany na rynku niemieckim Barum nawiązał współpracę z Continental w formie joint venture, a ostatecznie stał się spółką córką tego koncernu, produkując przede wszytskim opony zimowe Barum, letnie i całoroczne.

Opony Barum należą do opon klasy ekonomicznej. Barum produkuje opony letnie, zimowe oraz całoroczne do samochodów osobowych, ciężarowych i vanów, przede wszystkim w Republice Czeskiej. Fabryki koncernu istnieją jednak również w innych państwach, takich jak Francja, Polska, Szwecja oraz Niemcy. Jednymi z najbardziej znanych opon tej firmy są Barum Polaris 5. Sa to opony zimowe przeznaczone do aut kompaktowych, które charakteryzują się przede wszystkim dobrą przyczepnością. Natomiast oponami letnimi tej firmy jest produkt charakteryzujący się zwiększona żywotnością oraz możliwością osiągania duzych prędkości na suchych i mokrych nawierzchniach, czyli Barum Bravuris 2.