Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony Artum

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Na zwrotnych i szybkich oponach zajedziesz daleko

Opony Artum produkowane są z przeznaczeniem dla samochodów o średniej i dużej mocy, tym ze sportowym charakterem, napędem 4x4, jak i dla ekonomicznych aut miejskich. Charakteryzują się dobrą nośnością i przyczepnością. Siedemnastki w rozmiarze 215/45 mogą rozpędzać się nawet do 270 km/h, piętnastki z kolei o wymiarach 185/55 do 240 km/h.

Produkty tej marki są bardzo zróżnicowane pod względem parametrów oporów toczenia i drogi hamowania na mokrej nawierzchni, zależy to od przeznaczenia opon i sezonu, w którym mają być eksploatowane. Niezależnie jednak od tych czynników wszystkie opony Artum posiadają estetyczne wykończenie, wyprodukowano je z wytrzymałych materiałów, zastosowano mieszankę gum wzbogaconą w związki krzemionki, do tego nadano im radialną budowę dla zmniejszenia tarcia.

Budowa bieżnika charakteryzuje się precyzyjną siecią nacięć i wyżłobień, których zadaniem jest skuteczne odprowadzenie wody sprzed czoła pojazdu, aby zminimalizować ryzyko aquaplaningu. Wzmocnione bloki boczne cechują się wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a trwała mieszanka reaguje odpowiednio na temperaturę, zwiększając swoją miękkość i elastyczność w razie takiej potrzeby. Dzięki temu ogumienie ściera się równomiernie, w wolnym tempie, wykazuje więc dużą żywotność.

Aby zamówić nowoczesne elementy podwozia, odwiedź serwis opony-guru.pl, u nas otrzymasz dostawę za darmo w dowolne wybrane przez Ciebie miejsce na terenie Polski.