Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Oferty opony AUSTONE

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Firma Austone narodziła się w 1999 roku. Jej nazwa pochodzi od słów "Australia numer jeden" (Australia NO. ONE). Marka należy do chińskiej spółki Shandong Chengshan Tire Company, jednak w ostatnich latach większość jej udziałów została wykupiona przez firmę Cooper Tire & Rubber - amerykańskiego producenta ogumienia. Opony Austone są eksportowane do ponad stu krajów, a ich sprzedaż ciągle rośnie. Firma może pochwalić się również różnymi nagrodami zdobywanymi na ważnych wydarzeniach branżowych. W portfolio producenta znajdziemy wiele projektów do samochodów osobowych, jednak marka ta specjalizuje się przede wszystkim w produktach do pojazdów o większych gabarytach. Opony Austone są przeznaczone przede wszystkim do samochodów ciężarowych, turystycznych i dostawczych. Zaliczane są one do klasy produktów luksusowych, a firma z roku na rok może pochwalić się coraz mocniejszą pozycją na rynku. Ich gamy produktowe cechuje doskonała rzeźba, solidne wykonanie, wytrzymałość oraz dobra przyczepność. Specjaliści podkreślają również, że są one odporne na zjawisko aquaplaningu, co oznacza, że dobrze trzymają się nawet na powierzchni pokrytej wodą. Jest to szczególnie istotne podczas jazdy po drogach asfaltowych, na których występują koleiny i nierówności.

Jednym z bardziej znanych produktów tej marki jest model AT-51. Powstał on z myślą o autobusach, aby ułatwić kierowcom kontrolę nad pojazdem większych gabarytów. Model ten został zaprojektowany szczególnie z myślą o międzynarodowych liniach autokarowych, kt&oacuoacute;re pokonując trasę, muszą mierzyć się z różnymi warunkami atmosferycznymi. Stąd szczególna troska o bieżnik, który w tym modelu cechuje się niskim poziomem ścieralności i umiejętnością dopasowania do zmiennych warunków panujących na drodze. Nie bez znaczenia jest też sam komfort prowadzenia. Opony Austone cechuje sprawne ruszanie z miejsca oraz bezproblemowe hamowanie. Warto również dodać, że są to jedne z najcichszych modeli opon autobusowych. Na wyróżnienie zasługują również zimowe opony Austone SP-9. Ich główną zaletą jest posiadanie specjalnych rowków obwodowych, których celem jest zabezpieczenie pojazdu przed możliwością poślizgu. Dzięki temu dobrze sprawdzają się zarówno na śniegu, jak i na pośniegowym błocie. Cechują się również skróconą drogą hamowania, co jest szczególnie istotne w zimowych warunkach.